K
AAA
A   AA   AA   K
BIP.gov.pl
BIP Gminy Malczyce
BIP Gminy Malczyce
BIP.gov.pl

  instrukcja korzystania z BIP

  Instrukcja korzystania z serwisu

  1. Przeglądanie stron

  Informacje publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - jako strony i podstrony.
  Aby przeglądać serwis wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesującą Cię stronę. Na dole każdej strony znajduje się metryczka z informacjami o dacie utworzenia i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik. Na stronach archiwalnych "zegar" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.

  2. Strony systemowe

  Niektóre strony serwisu są wymagane przez system BIP:

  * Redakcja - wykaz redaktorów z ich danymi kontaktowymi
  * Mapa serwisu - dynamicznie generowane drzewo stron i podstron
  * Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
  * Pozostałe informacje - opis sposobu dostępu do informacji publicznych nie ujętych w niniejszym serwisie BIP

  3. Strony ukryte i usunięte

  Niektóre strony (np. Konkursy) mogą zostać ukryte z powodu braku odpowiednich informacji do opublikowania - wówczas nie są one uwidocznione w menu, ale nadal pozostają widoczne w Mapie serwisu, skąd można je wywołać.
  Jeżeli jakakolwiek strona została usunięta z serwisu, można nadal do niej dotrzeć, gdyż automatycznie trafiła do Rejestru stron usuniętych, wraz z adnotacją o przyczynie usunięcia.

  4. Wyszukiwanie informacji

  Serwis umożliwia przeszukanie wszystkich aktualnych wersji stron (bez wersji archiwalnych). Aby przeszukać serwis należy wpisać poszukiwane słowo lub frazę w pole "Szukaj" umieszczone w górnej części okna i kliknąć przycisk po prawej stronie lub nacisnąć klawisz "Enter". Po chwili wyświetlone zostaną wyniki wyszukiwania (wykaz stron z możliwością ich wywołania) lub komunikat o braku szukanych danych.

  5. Zapytani ofertowe i przetargi

  Ogłoszenia o konkursach i przetargach publikowane są w kolejności chronologicznej odwrotnej (najnowsze na górze), w podziale na grupy. Wybór grupy następuje po kliknięciu odpowiedniego przycisku. Dla konkursów są to:

  • konkursy w toku - nie upłynął jeszcze termin składania zgłoszeń
  • zakończone - upłynął termin, jeszcze nie rozstrzygnięte
  • rozstrzygnięte
  • usunięte (lub unieważnione)

  Treść ogłoszenia pojawia się po kliknięciu jego nazwy. W treści mogą być umieszczone grafiki oraz pliki załączników do pobrania. Uwaga - pliki załączników nie są archiwizowane w przypadku ich wymiany, więc nie ma dostępu do ich poprzednich wersji.

  Każda zmiana ogłoszenia jest archiwizowana wraz z powodem wprowadzenia zmian. Rozstrzygnięcie lub unieważnienie konkursu (przetargu) powinno być zawsze uzupełnione informacją o wyniku rozstrzygnięcia lub powodzie unieważnienia.

  6. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl

  Poniżej głównego menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

   
  ⇑ do góry strony ⇑
  Opublikował: admin admin
  Publikacja dnia: 06.04.2016
  Podpisał: admin2 admin
  Dokument z dnia: 06.04.2016
  Dokument oglądany razy: 2290
Gmina Malczyce NIP: 9131501629